Prof. Dr. Nilüfer PEMBECİOĞLU
ÜYE

Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Yabancı Diller Eğitim Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda; yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Atatürk Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitim Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı’nda; doktorasını ise İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Anabilim Dalı’nda yaptı. Ayrıca Cambridge Üniversitesi Yabancılara İngilizce Öğretmenliği ve Avrupa Birliği Bölümü’nü bitirdi. 

Eğitim ve iletişim alanında pek çok akademik çalışma ve saha araştırması yaptı. Ulusal ve uluslararası düzeyde eğitimler verdi ve bu alanlarda çok sayıda yayın, belgesel ve kısa filme imza attı.

Uluslararası Çocuk ve İletişim Kongresi’nin de mimarlarından olan Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema  Bölümü Öğretim Üyesi ve Çocuk İçin İçerik Derneği (ÇİÇEK) Akademik Danışma Kurulu Üyesidir.

EN SON YAYINLANAN YAZILAR

Çocuğunuzun Ekran Süresi Ne Olmalı?
Mart 2020’de hayatımıza aniden giren ve etkisi günümüzde de devam eden COVID-19 pandemisi tüm dünyayı hazırlıksız yakaladı.
Çocuğumuz Kaybetme Duygusuyla Baş Etmeyi Nasıl Başarabilir?
Gelişim aşamasındaki her basamak, çocukların pek çok alanda kendilerini geliştirmeleri demektir.
Çocuğumuza Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırabiliriz?
Okumak çocukların öğrenme, düşünme, iletişim kurma ve farklı bakış açıları geliştirme becerilerini besleyecek en önemli faktördür.
Yüz Yüze Eğitime Dönüş Süreci İçin Ailelere Öneriler
Geçtiğimiz yıl Covid-19 sebebiyle uzaktan eğitim gören öğrenciler, 6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitime geçiş yapacak.
Çocuğum Bir Siber Zorba Olabilir Mi?
Siber zorbalık; birini bilinçli ya da bilinçsiz olarak cep telefonu, bilgisayar ya da tablet gibi elektronik...
X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun