Yazarımız Murat Atila Hakkında
Dokuz Eylül Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldu. Özel eğitim alanında işitme engellilere yönelik psikolojik danışmanlık ve destek hizmeti verdi. Hava Kuvvetleri Komutanlığında psikolog olarak çalıştı. Çocuklarda davranış problemleri, konuşma problemleri, çocuklarda cinsel gelişim, kaliteli zaman etkinlikleri, çocukla iletişim, aile içi iletişim v.b. konularda okul öncesi kurumlara ve şirketlere eğitim ve seminerler vermekte ve danışmanlık yapmaktadır. Aile ve çocuk danışmanlığı, evlilik ve çift danışmanlığı yapmaktadır. Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış olup, Türk PDR Derneği ve Türk Psikologlar Derneği üyesidir. Milliyet Pembenar, TRT Çocuk ve Çocuk İçin İçerik Derneği web sitelerinde aile, çocuk, psikoloji ve kişisel gelişim üzerine yazılar yazmaktadır. Yayınlanmış kitapları: Bugün Ne Oynayalım: Ailece Oyunlar, Konuşan Eller

Teknoloji, Sosyal Beceriler ve Çocuk

Bireyin toplumsal sorumluluklarını yerine getirmesi ve başkalarıyla başarılı bir şekilde etkileşimde bulunmasını sağlayan davranışları ifade eden sosyal beceri, teknolojinin çocukları yalnızlaştırdığı günümüzde çocuğun sosyalleşmesi adına önemli bir yer tutmaktadır.

10 Zeka Oyunu

Çocuklar son zamanlarda dijital oyunlarla vakit geçirmektedirler. Telefon ya da tablet ile oynanan bu dijital oyunların yanında çocuğunuzla aşağıda sıralanan zekâ ve strateji oyunlarını birlikte oynayarak da onların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz. Keyifli oyunlar, iyi eğlenceler.