Doç. Dr. Nuran Tuncer
Öğretim Üyesi

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı Çocuk Gelişimi programında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi programında öğretim görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı’na Dr. Öğretim Üyesi olarak atandı. Şu anda aynı anabilim dalında Doçent olarak görev yapmaktadır. Erken öğrenme becerileri, yürütücü işlevler, çocuk edebiyatı, dezavantajlı çocuklar, aile eğitimi ve fen eğitimi gibi alanlarda çeşitli yurt içi ve yurt dışı yayınları bulunmaktadır. Yürütücü işlev becerilerini destekleyen sınıf stratejileri ve öğretmen-çocuk-okul-aile ilişkileri konularında ebeveynlere ve alanda çalışan öğretmenlere eğitimler ve mesleki seminerler düzenlemektedir.

MAKALELER

EN SON YAYINLANAN YAZILAR

Çocuğunuzun Ekran Süresi Ne Olmalı?
Mart 2020’de hayatımıza aniden giren ve etkisi günümüzde de devam eden COVID-19 pandemisi tüm dünyayı hazırlıksız yakaladı.
Çocuğumuz Kaybetme Duygusuyla Baş Etmeyi Nasıl Başarabilir?
Gelişim aşamasındaki her basamak, çocukların pek çok alanda kendilerini geliştirmeleri demektir.
Çocuğumuza Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırabiliriz?
Okumak çocukların öğrenme, düşünme, iletişim kurma ve farklı bakış açıları geliştirme becerilerini besleyecek en önemli faktördür.
Yüz Yüze Eğitime Dönüş Süreci İçin Ailelere Öneriler
Geçtiğimiz yıl Covid-19 sebebiyle uzaktan eğitim gören öğrenciler, 6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitime geçiş yapacak.
Çocuğum Bir Siber Zorba Olabilir Mi?
Siber zorbalık; birini bilinçli ya da bilinçsiz olarak cep telefonu, bilgisayar ya da tablet gibi elektronik...
X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun