Onedio

2 star 2 star

15 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

Magazinsel içerikler içerikleri üreten bir kanal.

Künye

  • Tür : Magazin

İçinde Neler Var?

Negatif Temalar
  • Kötü Örnek Oluşturabilecek Davranışlar
Birçok videoda küçük yaştaki çocuklar için kötü örnek oluşturabilecek içerikler mevcut.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Onedio,magazin içerikli videolar üreten bir kanal. Çocuklar için uygun olmayan bu kanalda küçük yaştaki izleyicilere kötü örnek oluşturabilecek içeriklere rastlamak mümkün.

“Ayşe Hatun Önal Sosyal Medyadan Gelen Soruları Yanıtlıyor” , “Soğanlı Menemen vs. Soğansız Menemen” gibi çocuklar için hiç faydası olmayan videolar üreten kanalda çoğu zaman küfür, argo kelime kullanımı, cinsiyet ayrımcılığı içeren videolarla karşılaşmak mümkün. Bu nedenle Onedio Youtube kanalındaki içeriklerin çocuklar tarafından izlenmeden önce ailelerin süzgecinden geçmesini tavsiye ediyoruz.

Çocuklarınızla Bu Konularda Konuşun

• Zaman Planlamasının Önemi: Özellikle modern çağda yoğunlaşan iş temposu, öğrenilecek bilginin çoğalması ile zaman planlamasının önemi arttı. İş ve öğrenim hayatında daha verimli olabilmek için zamanımızı doğru şekilde planlamalıyız. Boşa giden her vakit, geri döndürülemeyecek imkanların kaçmasına sebep oluyor. Çocuklarınıza zamanın ve zaman planlamasının önemini anlatın.

• Magazin Hayatı: Magazin yayıncılığı içeriği sebebiyle çocuklar için uygun içeriklere sahip değildir. Çok nadir sayıda magazin hayatını anlatan çalışmalar zararsız gösterilebilir. Kontrolünün pek mümkün olmadığı bu tarz yayınlardan çocuklarınızı mutlaka korumalısınız.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun