Hallederiz

5 star 5 star

13 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

İlginç icatlar yapan iki arkadaşın kanalı

Künye

  • Tür : Bilim, Teknik Beceri

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Teknik Beceriler
Yapması zor cihazları yapıyorlar.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Tolga ve Sina isimli iki arkadaşın elektronik ve robotik projeler yaptığı kanalda çeşitli aletlerin yapım aşamaları gösterilirken aynı zamanda bilim ve teknolojiyle ilgili bilgiler veriliyor.

Kullanılabilir veya günlük hayatta hiç kullanılmayacak aletler tasarlasalar da projelerinin başarısız olmasını da göze alıp üretim sürecinin keyfini çıkarmayı hedefliyorlar. Ürettikleri projeler arasında alev topu atan eldiven ve ultrasonik gözlük bulunan Tolga ve Sina projelerin yapım aşamasında hangi yöntemleri kullandıklarını, hangi adımları izlediklerini de mantığını açıklayarak paylaşıyorlar.

Bir bölümde liseler arası robotik yarışmasını izliyorlar. Başkalarının bu tarz uğraşlarla ilgilenip, faydalı şeyler üretip bu üretim sürecinden de keyif aldığını görmeleri çocuklarda icat merakı uyandırabilir.

Henüz yeni bir kanal olsa da faydalı ve güzel içerikler vaat ediyorlar.

İyi Tarafları Neler?

Kanalda kodlama ve temel fizik kuralları üzerinden üretilen projelerin süreçlerinin anlatılması yüzeysel de olsa öğretici olabilir. Çocuklarınızın bilim ve teknolojiye ilgisi artabilir. Alışılmadık projelerin keyifle ve heyecanla yapıldığını görmek çocuğunuzun hayal gücünü zenginleştirebilir ve proje üretmek için motivasyonunun oluşmasına önayak olabilir.

 

Çocuklarınızla Bu Konularda Konuşun

Çocuğunuza bir şey icat etmek isteseydi ne olurdu diye sorabilirsiniz. Okullarında bu tarz projeler yapılıp yapılmadığını sorup isteklilerse okullarındaki yetkili kişilerden böyle taleplerde bulunabileceklerini söyleyebilirsiniz. Gelecekte robotik alanının daha da önem kazanacağını anlatıp bu alana ilgisinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer çocuğunuz ilgiliyse kendini bu alanda geliştirebileceği eğitim ve ortamları araştırabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun