Halil Bekar

5 star 5 star

7 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

Türkiye’yi ve dünyayı gezerek çeşitli video içerikleri üreten bir yayıncı.

Künye

  • Platform : Youtube

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Yabancı Kültürler ve Gelenekler
Çeşitli ülkeleri ve şehirleri gezen yayıncı hem gezdiği yerleri tanıtıyor hem de bu yerlerin yemekleri, gelenekleri ve coğrafi özelliklerine dair bilgiler paylaşıyor.
Halil Bekar gezgin ve macera sever yapısıyla, çocuklara ilham verebilir.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Bir Youtube yayıncısı olan Halil Bekar, video ve fotoğraf içerikleri üreten bir sinematograftır. Çektiği videolarla takipçilerine seyahat ettiği ülke ve şehirleri tanıtan yayıncı, aynı zamanda bu yerlerde edindiği bilgi ve tecrübeleri de paylaşıyor. Yayıncıya bazı seyahatlerinde arkadaşları da eşlik ediyor.

Halil Bekar kullandığı ekipmanlarla gezdiği, gördüğü yerlere ait güzel kareler yakalıyor ve izleyicinin ilgisini çekiyor. Kanalında ‘Türkiye’nin Cennetleri: Milli Parklar, Show Me Turkey (Türkiye Tanıtım Serisi) ve Endonezya Serüveni’ gibi farklı konseptlerden oluşan videolar yer alıyor. Bazı videolarında İngilizce konuşan yayıncı, izleyicilerine alt yazı desteği de sağlıyor. Türkiye Tanıtım Serisi’nin tamamında İngilizce seslendirme yapan Halil Bekar’ın, bu seri için çektiği videolar kısa birer belgesel niteliği taşıyor.

İyi Tarafları Nelerdir?

Yayıncı çektiği videolarla izleyicilerini adeta bir dünya turuna çıkarıyor, çeşitli kültür ve geleneklere ait yeni bilgiler edinmelerini sağlıyor. Aynı zamanda ülkemize ait güzellikleri de dünyaya tanıtmaya çalışan yayıncı, kendi kültür ve coğrafyamızı da daha iyi tanımamıza yardımcı oluyor. 

Kanaldaki videolarda çocukları olumsuz yönde etkileyebilecek uygunsuz bir söz ya da görüntü bulunmuyor. Ayrıca video sürelerinin ortalama 15 dakika olması, çocukların ekran süresini aşmadan yeni yerler görerek keyifli vakit geçirmelerini sağlayabilir. 

Bazı videoların İngilizce olması ve Türkçe alt yazı bilgisi sunulması, çocukların İngilizcelerini geliştirmelerine de destek verebilir. Çocuklar, bir gezi ve seyahat rehberi niteliğinde olan bu kanalı ilkokul çağından itibaren takip edebilirler.

Çocuklarınızla Konuşun…

Çocuğunuza yayıncının seyahat ettiği yerlerden en çok hangisini gezip, görmek istediğini sorabilir, birlikte bu yer hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Seyahat ederek faklı ülke, şehir ve kültürler hakkında bilgi edinmenin faydaları üzerine sohbet edebilirsiniz.

Birlikte en çok görmek istediği yerlerin bir listesini oluşturarak bir hedef haline getirmesini sağlayabilir, onu bu konuda cesaretlendirebilirsiniz. 

Birlikte seyahat ettiğiniz yerleri videoya aldığınız ‘eğlenceli videolar serisi’ oluşturabilirsiniz. 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun