Düşyeri

5 star 5 star

3 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

Çeşitli çizgi film karakterlerinin videolarının yer aldığı, eğitici ve öğretici bir kanal.

Künye

  • Tür : Eğlence

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Eğiticilik
İçinde Peppee, Pakiki, Tren Bob, Leliko, Pisi gibi sevilen karakterlerin çeşitli maceralarını, şarkılarını ve oyunlarını barındıran kanal, çocukların sosyal, duygusal, bilişsel ve dil gelişimlerini destekleyecek eğitici ve öğretici içerikler sunuyor.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Düşyeri, sevilen karakterler Peppee, Pakiki, Tren Bob, Leliko ve Pisi’nin hem yeni hem de daha önce televizyonda yayınlanmış olan maceralarını, şarkılarını ve oyunlarını içeren bir kanaldır. Geniş bir video arşivi ve izleyici kitlesine sahip olan Düşyeri, özellikle okul öncesi yaş grubuna hitap etmektedir.

İçerik üreten ve bir sosyal girişim olan Düşyeri, ürettiği içerikleri daha fazla kişiye ulaştırmak amacıyla içinde çocuklar için üretilmiş çizgi diziler, kitaplar, şarkılar, farkındalık oyunları, ebeveynlere yönelik bilgilendirici içerikler ve satın alınabilecek ürünlerin bulunduğu bir platform oluşturmuştur. 

Düşyeri girişiminin bir parçası olan ve çocuklar için faydalı içerikler sunmayı hedefleyen kanalda, ‘Pakiki ile Çocuk Müzikalleri’, ‘Leliko Eğlenceli İçerikler’, ‘Peppee ve Pisi ile Eğlenerek Öğren’, ‘Peppee En İyi Bölümler’ gibi çeşitli video serileri bulunuyor. Bazı videolarda Düşyeri’nin üretimi olan kitapların ve Peppe ve Pisi Dergisi’nin tanıtımları da yapılıyor. 

Kanalın kendi içerikleri üç yaş ve üzeri çocuklara hitap ediyor olsa da Youtube’un videolara yerleştirdiği reklamlar ve sıraya koyduğu videolar algoritma ile belirlendiği için çocuklar kanalın dışındaki içeriklere maruz kalabilir. Bu nedenle Youtube uygulamasını kullanırken gözlemci olarak ve çocuklarınızın yanında bulunarak kanal dışındaki içerikleri kontrol edebilirsiniz.

İyi Tarafları Neler?

Kanalda, çok sayıda eğitici ve öğretici video içeriği bulunuyor. Çocuklar sevdikleri karakterlerin maceraları aracılığıyla pek çok yeni bilgi edinebilir ve günlük yaşamlarında bu bilgileri kullanabilirler. Kanaldaki oyun ve şarkı videolarını izleyerek, yeni oyun ve şarkılar öğrenebilir, eğlenceli vakit geçirebilirler.  Ayrıca kanalın dahil olduğu platformdaki kitap, müzik ve oyun gibi içeriklerden de yararlanabilirler. 

Çocuğunuzla Bu Konularda Konuşabilirsiniz

Kanaldaki videoları çocuğunuzla birlikte izleyerek, öğrendiği şarkıları ve oyunları tekrar edebilirsiniz. İzlediğiniz videolar üzerine sohbet ederek hem iletişiminizi güçlendirebilir hem de videoların vermek istediği mesajların pekişmesine yardımcı olabilirsiniz.

Keyifle izlediği karakterleri veya dinlediği şarkıları sorarak, ilgi alanları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun