Ahmet Sonuç (Jahrein)

2 star 2 star

16 Yaş

Yayıncılar ve Youtuber'lar

Ülkenin en popüler Twitch yayıncısı

Künye

  • Tür : Oyun

İçinde Neler Var?

Negatif Temalar
  • Kötü Söz
Yayınlarında oldukça fazla miktarda küfür ve argo dil kullanımı vardır.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Jahrein takma adıyla yayın yapan Ahmet Sonuç, Twitch platformunda oyunlar oynayan bir yayıncıdır Ve Türkiye’nin en çok takipçisi olan Twitch yayıncısıdır. Çok büyük bir kitleye sahiptir ve bu kitlenin büyük bir bölümü 18 yaşından küçüklerden oluşur ancak Jahrein yayınlarında yayınlarında küfür ve argo dil kullanır. Bu sebeple Jahrein’in yayınları 16 yaşından küçükler için kesinlikle uygun değildir. Sosyal medya üstünden sık sık girdiği tartışmalarda doğru bildiği konularda takipçi kitlesine mesaj verme kaygısı taşısa da, bunu yaparkenki tavrı, küfürlü tarzı küçük yaştaki çocukların izlemesi için uygun değildir.

Kanalın Teması


Jahrein yayınlarını çoğunlukla çevrimiçi oyun oynamak üzerine yapar. Piyasaya yeni çıkmış oyunları saatlerce süren yayınlarda oynar ve tanıtır. Oyunların haricinde güncel konularla ilgili de yayın yapar ve çeşitli meslek dallarından misafir aldığı ve bilgi verdiği yayınları da mevcuttur.

İyi Tarafları Neler?

Jahrein, Türkiye’de profesyonel oyun yayıncılığının ilklerindendir. Jahrein’in başlattığı canlı oyun içeriği üretimi, diğer yayıncıların doğru dilde doğru bilgili içerik üretmesiyle düzelmeye başlamıştır. Yayınlarında küfür etmeyi ve sigara içmeyi tercih etse de, pek çok yayıncının aksine etik bir yanı vardır ve doğru bildiği konuları takipçilerine empoze etmeyi sever. Seyrek de olsa eğitici yayınlar yaptığı da olur.

Çocuklarınızla Bu Konularda Konuşun

Canlı Yayın Kariyeri: Gelişen ve daha da dijitalleşen internet ortamı ile birlikte insanlar çeşitli konular üzerinden canlı yayınlar yaparak bağış toplamaya ve bununla birlikte para kazanmaya başladılar. Pek çok çocuğun Youtube ve Twitch yayıncılarına özenmesine sebep oluyor. Çocuğunuzun yayıncılık konusunda büyük bir arzusu olsa da, 18 yaşından küçük yayıncıların Youtube ve Twitch yayıncılığının baskısı altında zorlandığını, yayıncıların çoğunun da para kazanamadığını ona uygun bir dille anlatın.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun