Udemy

4 star 4 star

13 Yaş

Uygulamalar

Birçok dalda eğitim veren bir platform.

Künye

  • Tür : Eğitim
  • Platform : iOS, Android

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Eğiticilik
Hemen hemen her konuda eğitim bulunabiliyor. Eğitimlerin ne kadar iyi olduğu kullanıcı puanlarından görülebiliyor.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Udemy, ücretli veya ücretsiz olarak eğitim paketleri satın aldığınız bir eğitim platformudur. Dünyanın dört bir yanından siteye kayıt olan üyeler ve eğitimciler bir araya gelir. Bilişim teknolojileri, iş dünyası ve iş planlama/proje yönetimi konularındaki her dalda eğitim veren bu platform, küçük yaştaki bireylerin de faydalanabileceği oldukça faydalı bir platform.
Çok basit bir ara yüz ile dilediğiniz alanı seçip o alan ile ilgili detaylı branş üzerinden video eğitim alabiliyorsunuz. Yabancı dil, hayat stilleri ve müzik gibi konu dışı gibi gözüken alanlar da Udemy’de mevcut.

Uygulamanın Teması
Siteye girdikten sonra kayıt olmanız gerekiyor. Bu işlem tamamlandıktan sonra ilk önce uzmanlaşmak istediğiniz alanı belirlemeniz lazım. Daha sonra bu alanın içerisinde ayrılan konulardan da seçim yaparak o eğitim serisi için istenen tutarı bahsi geçen ödeme seçenekleriyle satın almanız gerekiyor. Udemy’de eğitim satın almak aslında o kadar da gözünüzü korkutmasın. Zira eğitim paketleri çoğu zaman indirimde ve makul fiyatlarda.
Eğitimler görsel olarak sunuluyor. Sizin gibi üye olup eğitim programları oluşturan eğitmen kadrosundan bu dersleri alıyorsunuz. Eğitmenlerin takipçi sayısı ve eğitim almış kişilerin yaptığı yorumlar doğru kişiden eğitim aldığınız konusunda size yol gösteriyor. Her yaştan kullanıcıya hitap eden Udemy, küçük yaştaki bireyler için de uygun eğitim programlarına ev sahipliği yapıyor.

İyi Tarafları Neler?

Udemy internet sitesi tasarımı, sistem kurma, yazılım, grafik tasarım, oyun yapma vb. bilgi işlem konularında eğitim vermesiyle oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Bunun dışında pazarlama, iş planlama/proje yönetimi, sağlık, spor ve dil eğitimi gibi konularda da uzman eğitici kadrosuna sahip. Udemy’nin sözleşme koşullarında eğitmen kimselerin özgürlüğü bulunuyor. Yani eğitmenler de sizler gibi üye olup kendi programlarını ve eğitim paketlerini oluşturabiliyorlar. Yalnız bu alanda Udemy’nin eğitmenleri gözetim altında tuttuğunu da söyleyebiliriz.

Udemy, görsel ve işitsel eğitim bakımından çok ileri düzeyde. Konu ile alakalı değilseniz ve sıfırdan başlıyorsanız eğitimi alan kişilere anlayabilecekleri bir dilden yaklaşıyorlar. Bu da Udemy için başka bir artı.

Çocuklarınızla Bu Konularda Konuşun

• Bilgi Çağının Önemi: Gelişmiş ülkelere baktığımızda yazılım eğitimlerine verdikleri önemi görüyoruz. Çocuk yaşlarda başlayan bu eğitim, bireyleri geleceğe hazırlıyor. Bilgi işlem konularında eğitim almaları konusunda çocuklarınızla konuşun.
• Öğretmen Olmak: Bugün dünyaya şekil veren insanların da öğretmenleri var. Öğretmen olabilmek, bildiği, uzmanlaştığı bilgiyi aktarabilmek çok zor bir sanattır. Çocuklarınızla öğretmen olabilmenin, doğru ve değerli bilgiyi nesillere aktarabilmenin ne kadar önemli olduğunu konuşun. Doğru öğretmenler yetiştirmek, geleceğimiz için çok önemli.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun