The Human Body

3 star 3 star

7 Yaş

Uygulamalar

Vücut sistemimizin çalışma şeklini anlatmak için yapılmış animasyonlu eğitici bir oyun.

Künye

  • Tür : Eğitim
  • Platform : iOS

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Genel Kültür Eğitimi
İnsan vücudunun çalışma prensipleriyle ilgili bilgiler öğreniliyor.
Riskli İçerikler
  • Oyun İçi Satın Alma
Ek içerikler için ayrıca satın alım gerekiyor.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

The Human Body by Tinybop vücut sistemimizin çalışma şeklini anlatmak için yapılmış animasyonlu eğitici bir oyun. AppStore’da her ne kadar 4 yaş ve üstü çocukların oynaması uygun görülmüş olsa da genel olarak 7 yaş ve üstü çocukların oynaması daha kabul edilebilir olarak tartışılıyor.

6 ayrı katmanlı bölümde duyularımızın çalışma şekli ve organlarımız interaktif ve eğlenceli animasyonlara sahip bir şekilde anlatılmaya çalışılıyor. Oyunda yazılı ve sesli bir yönlendirme yok ve çocuklar serbest çağrışımla ilerleyebiliyor. Yine de oyunun kullanıma dair geliştirici Tinybop, oyundan kazanabilinecek etkiyi artırmak için çeşitli dillerde bir rehber hazırlamış.

Çok fazla görsel ve animasyon olduğu için oyun hacim olarak biraz büyük.

Oyunda uygulama içi satın alma sonrasında üreme sistemi de ortaya çıkıyor. Burada vajina ve penis kelimeleri etiket olarak görülüyor. Ayrıca bağırsaklar anlatılırken gaz çıkarmadan da bahsediliyor.

İyi Tarafları Neler?

The Human Body by Tinybop‘ta çocuklar sindirim sistemi, sinir sistemi, solunum sistemi, kemikler ve kan dolaşım sistemi mekanizmalarının nasıl işlediğini öğrenebiliyor. Mesela bir sivrisinek ısırığının sinir sistemini nasıl etkilediğini ve beyne nasıl sinyaller gönderdiğini animasyonlu bir şekilde görebiliyorsunuz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun