Tangram

4 star 4 star

5 Yaş

Uygulamalar

Geometrik parçaların yerleştirilmesiyle şekillenen renkli bir yapboz oyunu.

Künye

  • Tür : Zeka Oyunu
  • Platform : Android
  • Geliştirici : Puzzle Games Factory
  • Dil : İngilizce

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Düşünme, Yorumlama Becerileri
Şekilleri yerleştirmeden önce, nasıl hareket ettirmek ve konumlandırmak gerektiği ile ilgili zihinde egzersiz yapılması gerekiyor. Bu da mantık muhakeme, problem çözme ve strateji geliştirme becerilerini destekliyor.
Yapbozu tamamlamak için şekillere odaklanmak ve dikkatle parçaları eşleştirmek önemli.
Riskli İçerikler
  • Çevrimiçi Reklam Gösterimi
Var
Uygulamanın ‘premium’ sürümünde reklam yok. Günlük 20 adet ipucu, ‘premium’ seviyeler ve ‘premium’ temalar var.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Çocukların geometrik şekilleri düzenleyerek yapbozu tamamladıkları bir oyundur. Farklı şekillerdeki parçaların yönünü değiştirerek daha farklı bir bütün oluşturmak çocukların bilişsel becerilerini çalıştırıyor. Uygulamada “çok kolay/kolay/orta” gibi seviyelere ayrılmış bölümler, kullanıcıyı kendi seviyesine uygun bir deneyime yönlendiriyor.

İyi Tarafları Neler?

Zihinde şekillerin yönü değiştirilerek farklı bir bütün oluşturulmaya çalışılması, üç boyutlu düşünme ve farklı bakış açılarını değerlendirme becerilerini olumlu yönde destekler. Çocuğun görsel algısını, dikkati bir işe odaklamayı ve şekiller üzerinden problem çözme becerilerini geliştirir. Mantık yürütme, strateji geliştirme, mekansal rotasyon becerilerini artırır ve matematiksel, soyut düşünme yeteneğini besler. Uygulama çocuğunuzun geometri, görsel sanatlar ve teknoloji tasarımı gibi derslere karşı ilgisinin artmasını sağlayabilir.

Çocuğunuzla Bu Konularda Konuşabilirsiniz

Çocuğunuz basitten karmaşık şekillere doğru geçiş yapmalı. Aşama aşama, başardıkça özgüveni de artacaktır. Oyunu birlikte oynayabilir, yerleştiremediği parçalarda doğru yeri bulabilmesi için basit, yönlendirici ipuçları verebilirsiniz. Aynı şekillerle başka hangi desenler yapabileceğini sorabilir, alışkanlıklar ve bilinen kalıplar dışına çıkıldığında çok daha farklı desenler oluşturulabileceğine dikkat çekebilirsiniz. Bu bakış açsını günlük yaşama uyguladığında, karşılaştığı problemleri çözebilmek için de pek çok farklı yöntemler bulabileceğini anlatabilirsiniz.

 

 

 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun