Shape Puzzle Word Learning

3 star 3 star

4 Yaş

Uygulamalar

Sadece yapboz değil, aynı zamanda kelime öğretici bir oyun.

Künye

  • Tür : Eğitim
  • Platform : iOS, Android

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Düşünme, Yorumlama Becerileri
Problem çözme, planlama, karşılaştırma, anlam çıkartma.
Yön, konum, eşleştirme, renk, şekil.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Bulmaca çözmek, yapbozlarla oynamak, çocuğun tümevarım yapmasına ve zihinsel gelişimine katkı sağlar. Zihinsel gelişimde, parçaları birleştirmek ve anlamlı bir sonuç çıkarmak önemli aşamalardandır. Bunu da en güzel şekilde yapboz oyunları sağlar. Biz, sadece yapboz değil, aynı zamanda bir kelime öğretici oyun olan Shape Puzzle Word Learning oyunu inceledik.

Oyun, bir karede yer alan ve bizim tamamlamamızı istediği canlılar, şekiller vb. gibi parçalar ve onların anlamlarını vermek üzerine kurulu klasik bir yapboz oyunu. Parça birleştirme, parçayı uygun yere yerleştirme, büyük resmi tamamlama gibi görevler ve aynı zamanda, tamamlanan parçaların İngilizce karşılıklarının gösterilmesi ve okunması, çocuğun aynı zamanda dil öğrenimine de katkı sağlıyor.

Oyunun basit ve kolay anlaşılır şekilde tasarlanmış. Oynanışta herhangi bir problemle karşılaşılmıyor ve anlamak için ekstra çaba da gerekmiyor. Ücretsiz versiyonda kısıtlı sayıda yapboz parçası olduğu için, oyun içi satın alma bulunduğundan, ebeveyn kontrolünde oynanmasında fayda var.

İyi Tarafları Neler?

Oyun, çocuklara parçaları birleştirerek tümevarım yeteneğini geliştirme, yabancı dil öğrenimi, anlam çıkarma, anlamlı bir sonuca ulaşma gibi kazanımlar sağlıyor. Ayrıca, görsel zekalarının gelişmesine de katkı sağlıyor.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun