KidEWords

3 star 3 star

6 Yaş

Uygulamalar

Çocuklara yönelik bir kelime oluşturma oyunu.

Künye

  • Tür : Okuma Yazma Eğitimi
  • Platform : iOS, Android
  • Geliştirici : Chocolapps
  • Çıkış Tarihi : 10 Nisan 2014

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Düşünme, Yorumlama Becerileri
Problem çözme, planlama, karşılaştırma, anlam çıkartma yeteneklerini destekler.
Yön, konum, sıralama, gruplama, eşleştirme, dikkat, belirli uyarıcıları arama yeteneklerini destekler.
Analitik düşünme, farklı bakış açıları edinme.
Riskli İçerikler
  • Oyun İçi Satın Alma
Ücretsiz versiyonda oyun içi yükseltme seçeneği mevcut.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Harfler, bir çocuk için koskoca bir dünyanın anahtarı gibidir. Harfleri öğrenip hece ve kelimelere geçen ve okumayı öğrenen çocuk etrafını daha iyi kavramaya başlar eğitim hayatının en büyük mesafesini kat etmiş olur aslında. Harfleri ve kelimeleri öğrenmek ise bazen çok zorlu bir süreç olabilir. Bu konuda yardımcı eğitsel araçlar ailelere ve öğretmenlere ne kadar yardım ediyorsa, gelişen mobil oyunlar da bir o kadar yardımcı oluyorlar. Bu bağlamda çocuklara harfleri ve kelimeleri öğreten bir oyunu, KidEWords’ü inceledik.

KidEWords, üç farklı seviyeden oluşan bir kelime oluşturma oyunudur. Oyunda amaç, alt kısımda verilen alfabedeki harfleri kullanarak istenen kelimeleri yazmaktır. Harfler istenildiği kadar kullanılabilir. Oynayan çocuk, harfi alıp doğru yerine yerleştirip tüm harfleri tamamlayınca kelime ortaya çıkıyor ve bölüm kazanılıyor. Bonus kelimeler de her bölüm sonunda çıkıyor ve verilen hedef kelimelerin belirli harfleriyle oluşturuluyor. Mesela “kare” kelimesi iki kelimenin içindeki bazı harflerden oluşuyor ve bölüm sonunda bu harflerden kare kelimesi oluşturulması isteniyor. Bu sayede çocuklar hem yeni kelimeler öğreniyor hem de bir kelimeden başka kelimeler ortaya çıkabileceğini görüyor. Ayrıca, hedef olarak verilen her kelimede o kelimenin görsel hali de bulunuyor ve bu sayede çocuklar hem görsel olarak o kelimeyi öğreniyor hem de yazılışlarını kavrıyorlar.

İyi Tarafları Neler?

Oyun çocukların görsel zekalarını geliştiriyor, harfler ve kelimeleri öğretiyor. Oyunu oynayan çocuklar yazma becerileri, gruplama, sıralama, doğru karar alma yetenekleri gelişiyor.

Ebeveynlere Tavsiye:
Çocukların eğlenerek oynayacakları ve harfleri öğrenip kelime oluşturabilecekleri bu oyunu, çocuklarınızla beraber oynamanızı ve birlikte güzel vakit geçirmenizi tavsiye ederiz. Oyun içi yükseltme seçeneğinin bulunduğunu ve ücretsiz versiyonun belli bir bölüm kadar oynanabildiğini de eklememiz gerekiyor. Ayrıca, oyunun Türkçe dil desteği de bulunuyor.

Öğretmenlere Tavsiye:
Okul öncesi ve temel eğitimin başındaki çocuklar için iyi bir eğitici oyun olan KidEWords’ü ailelere tavsiye edebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun