Forest-Odaklan

5 star 5 star

10 Yaş

Uygulamalar

Ekran süresini kontrol eden, adınıza ağaçlar diken bir uygulama

Künye

  • Tür : Verimlilik
  • Platform : Android, IOS
  • Geliştirici : Seekrtech
  • Dil : Türkçe

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Çevrecilik
Bir süre belirleyip, belirlediğiniz süre boyunca ekrandan uzak durduğunuzda uygulama sizin için ağaç dikiyor. Kullanıcıyı, çevreyi korumak ve doğayı zenginleştirmek konusunda teşvik ediyor.
Elektronik cihazlardan gelen bildirimler ya da süregelen ekran alışkanlığı kişinin dikkatini azaltıyor. Uygulama, kullanıcıyı ekranla geçirdiği süreyi sınırlamak konusunda teşvik ederek dikkat süresini arttırmak adına önemli bir düzenleme desteği sunuyor.
Kullanıcıyı, uygulamada belirttiği süre boyu ekranla ilişkiye geçmemeye teşvik ederek özdenetim becerisinin artmasını sağlıyor.
Negatif Temalar
  • Tüketime Özendirme
Uygulamanın Pro sürümü olmayan halinde reklamla karşılaşabilirsiniz.
Riskli İçerikler
  • Oyun İçi Satın Alma
Uygulama içinde satın alma var. Ağaç ve arka plan müziği gibi satın almalar yapabiliyorsunuz.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler 

Kullanımı çok kolay hem çocukların hem yetişkinlerin odaklanmalarını destekleyecek bir uygulama. Uygulamada, telefonunuzdan uzak kalmak ve odağınızı başka bir işte sabit tutmak istediğiniz süreyi ayarlıyorsunuz. Sürenize göre size çeşitli ağaçlar ya da bitkiler seçtiriyor. Süre başladığı andan itibaren, seçtiğiniz bitki ekranda büyümeye başlıyor. O süre bitmeden telefonu kullanmanız halinde, bitkiniz ormanınıza yerleşemeden yok oluyor. Uygulamayı Pro sürümünde aldığınızda, sanal olarak diktiğiniz bitkileriniz adına gerçek hayatta sizin için fidan dikiliyor. Çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin odağını dikkat dağıtıcı bildirimlerden ve ekrandan koruyabilmek adına önemli bir kazanım sağlıyor. Bunun yanında sanal ortamda yapılan bir fiilin gerçek hayatta çevre için bir değişim oluşturması, uygulamayı özgün kılıyor. 

Uygulamada; başarı rozetlerinin verilmesi, arkadaşlarla kişisel çalışma tablosunun ve geliştirdiği ormanın paylaşılması, geçmiş çalışma tablolarına ve toplam odaklanmış süreye erişim gibi kullanıcıyı motive eden çeşitli özellikler var.

Ne var ki, uygulamayı zengin kılan birçok özellikten ücretli Pro sürümde faydalanılabiliyor. Örneğin, arkadaş grupları eklemek, seçtiğiniz uygulamalara izin ya da engel koymak, uygulamadaki hedefinize ulaştığınızda adınıza fidan dikilmesi, detaylı istatistiklere erişim, özel etiketler ve reklamsız kullanım gibi. 

İyi Tarafları Neler? 

Sabredilip süre bozulmadığı sürece, ağaç büyüyor ve ormanda yer alarak orman genişliyor. Çocuklarınız, ekranla meşgul olmadan sorumluluklarını yerine getirdikleri süre sayesinde çevreye de katkı sağlıyorlar. Çünkü, uygulama onlar adına ağaç dikiyor. Motivasyonlarını güçlü tutan, çevre bilincini besleyen ve ekran süresini azaltarak kişisel odak süresini uzatıp verimi artırmaya yardımcı bir uygulama.     

Çocuklarınızla Konuşun... 

Çocuğunuza, televizyon ya da dijital ekranların dikkat süresini azalttığını ve dikkat kalitesini düşürdüğünü anlatabilirsiniz. Kısa aralıklarla bölünmenin, onun konuya odaklanmasını ve yapılan işin verimini olumsuz şekilde etkileyebileceğine dikkat çekebilirsiniz. Uygulamayla, odaklanma süresini uzatmaya, yaptığı işlerdeki verimi yükseltmeye ve doğadaki yeşili zenginleştirmeye nasıl destek sağlayabileceği üzerine konuşabilirsiniz. 

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun