Da Vinci Kids

4 star 4 star

4 Yaş

Uygulamalar

Çocuklar için birçok eğitici video ve eğlenceli zeka oyunları barındıran bir platform uygulaması

Künye

  • Tür : Eğitim, Eğlence
  • Platform : Google Play, App Store
  • Geliştirici : Da Vinci Media GmbH
  • Dil : Türkçe 18 Farklı Dil

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Eğiticilik
Uygulamada farklı konularda pek çok eğitici video ve program var. Programlar şu başlıklar altında sunulmuş; -Bilim ve Teknoloji-Tarih ve Keşif-Doğa ve Vahşi Yaşam-Spor ve Kahraman Becerileri-Etrafımızdaki Dünya-Sanat ve El Sanatları

Uygulama Hakkında

Adını ünlü sanatçı, bilim insanı ve mucit olan Leonardo da Vinci’den alan Da Vinci Kids, ilham aldığı kişi gibi bilimde, sanatta ve yeni alanlarda insanın merak duygusuna yönelik çeşitli içerikler sunmayı amaçlayan bir platform uygulamasıdır.

Ebeveyne Notlar

Uygulama farklı başlıklar altında programlar, başka platformlarda da görebileceğimiz çizgi diziler ve bilgilendirici belgesel içerikler sunuyor. İçeriklerin hepsi eğitici başlıklar altında toplanmış; beyin gelişiminden, doğal yaşama, tarih ve kültür araştırmalarından sanat aktivitelerine kadar birçok alanda eğlenceli ve öğretici içeriklere ulaşmak mümkün. Dilediğiniz zaman, dilediğiniz içeriğin tüm bölümlerine ulaşabiliyorsunuz. İzlenebilecek birçok eğitici içeriğin yanı sıra, farklı becerileri geliştirmeye yönelik tasarlanmış oyunlar da bulunuyor.

Uygulamayı indirmek ücretsiz. Fakat indirdiğinizde içeriklere ulaşabilmek için bir ödeme planı seçmeniz gerekiyor. Bir haftalık ücretsiz deneme süresinden sonra, oluşturduğunuz planı iptal etmemeniz durumunda ödeme yapmaya başlıyorsunuz.  Uygulama ücretli olduğu için, kullanım sırasında herhangi bir reklam gösterimi bulunmuyor.

Uygulamada yaşlarını ve isimlerini belirterek çocuklarınız için ayrı profiller açabiliyorsunuz. İçeriklerde yaşa göre farklılık bulunmuyor, fakat bu özellik sayesinde çocuklar yakın zamanda neler izlediklerini görebiliyorlar. Uygulamada herhangi bir ekran süresi takibi veya çocuğun hangi içeriklerde zaman geçirdiğini gösteren bir panel bulunmuyor. Bu sebeple çocuğunuzun ekran süresini takip etmek ve uygulamayı kullanması için bir plan oluşturmak size düşüyor.

Uygulama reklam olmadan, çocuklarınıza, uzmanlar tarafından seçilen güvenilir ve öğretici içerikler sunabilecek oldukça zengin bir içeriğe sahip. Bir haftalık deneme sürecinin ücretsiz olması, aileye, uygulamayı satın almadan önce tüm içerikleri keşfetme ve kendileri için uygun olup olmadığını anlama fırsatı sunuyor.

Bilim, teknoloji, doğa, sosyo-duygusal alanlardaki içeriklerle öğrenmeye renk katıyor.  Çocukları, sorunlar için yaratıcı bir şekilde çözüm üretmek ve kalıpların dışında düşünmek konusunda teşvik ediyor. Böylece çocuklarınız yeni beceriler kazanabilir, deneyler yapabilir ve yeni şeyler keşfebilirler.

Çiçek Öneriyor

Çocuğunuza en sevdiği ve en çok vakit geçirdiği içeriği sorabilir, birlikte izleyip üzerine konuşabilirsiniz. İzlediğiniz bilimsel içeriklerle ilgili sohbet ederek birlikte başka araştırmalar yapabilirsiniz. Uygulamada bazı programlar çeşitli etkinlikler içeriyor. Bunları birlikte yapmayı teklif edebilir, haftalık etkinlikler gerçekleştirebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun