5th Grade Math Problem Solver

3 star 3 star

9 Yaş

Uygulamalar

Çocuklara matematiği sevdiren bir uygulama.

Künye

  • Tür : Eğitim
  • Platform : iOS
  • Geliştirici : StudyPath Inc.
  • Çıkış Tarihi : 31 Mayıs 2012

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Matematik Eğitimi
Sayılar, 4 işlem, cebir, geometri, kesirler konularını öğretiyor.
Problem çözme, planlama, karşılaştırma yeteneklerini geliştiriyor.
Bilişsel etkinliklere odaklanma, belirli uyarıcıları arama yeteneklerini destekliyor.
Riskli İçerikler
  • Oyun İçi Satın Alma
Aşırı derecede oyun içi satın almaya teşvik var.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Matematik, ilkokul çağındaki çocukların en çok zorlandıkları konudur. Birçok çocuk, matematikle olan ilişkisini, bu çağda oluşturamadıkları bağdan dolayı koparıyor ve bu sonraki okul hayatlarını da etkilemiş oluyor. Matematik her ne kadar çocuklara sıkıcı gelse ve anlayamasalar da, mobil uygulamaların gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla beraber ortaya çıkan örnekler çocukları bu sıkıcılıktan ve anlayamama durumundan kurtarıyorlar. Biz de, bu bağlamda kullanılabilecek bir eğitsel mobil oyunu inceledik: 5th Grade Splash Math.

Oyun, oynayan çocuğun sınıfına göre farklı matematiksel işlemler sunarak belirli konuları hikayeleştirme ile öğretmeyi hedeflemektedir. Oyuna giriş yaptığımızda bizden bir profil oluşturmamız bekleniyor. Profili oluşturanlar, ücretsiz versiyonda oyuna başlayabilir. Ücretsiz versiyon günlük limite sahip olduğu için oyun istenen verimi sağlamayabilir. Bu sebeple ücretli versiyonuna geçmekte fayda olabilir. Oyunda, çocukların matematiği öğrenebileceği birden fazla alt başlık bulunuyor. Sayılar, basamak değeri, dört işlem, cebir, geometri gibi alt başlıklarda sorular yönetilmekte ve çocuklardan doğru cevaplar beklenmektedir.

Oyun, matematik tabanlı olduğu için, oyunu oynayan çocukların akademik başarılarına katkı sağlayabilir. Ayrıca, sadece 4 işlem değil, birçok konuda içeriğinde sorular ve konular bulunduğu için bir eğitim aracı olarak da kullanılabilir. Oyunda matematik bilgisi, süre kullanımı ve hata oranlarının raporlanması, ebeveynlerin çocuklarının performanslarını görmelerine de olanak sağlıyor.

Oyun, İngilizce dil desteğine sahiptir. Bu sebeple oyunu oynayan çocuklara ebeveynlerin eşlik etmesi ve anlayamadıkları noktalarda onlara yardımcı olması faydalı olabilir.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun