Rafadan Tayfa

4 star 4 star

6 Yaş

TV-Dizi

Yardımlaşma, yaşlılara saygı ve arkadaşlık sevgisi gibi değerleri de eğlenceli bir biçimde aktarıyor.

Künye

  • Tür : Komedi

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Pozitif Rol Modeller
Mahalle kültürünü günlük konular aracılığıyla yansıtırken yardımlaşma, yaşlılara saygı ve arkadaşlık sevgisi gibi değerleri de eğlenceli bir biçimde aktarıyor.
Karakterlerin yaşlı mahalleli Basri Amca’yla olan ilişkisi ve ona davranış şekilleri yaşlılara saygının önemini gösteriyor.
Akın ve abisi Mert aracılığıyla da kardeş sevgisi işleniyor.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Rafadan Tayfa çizgi dizisi İstanbul’daki bir mahallede geçen olayları anlatıyor. Her bölümde farklı bir konunun işlendiği dizide başrolleri Akın, Kamil, Hayri ve Mert karakterleri paylaşıyor, Rafadan Tayfa da bu tayfanın ismi. Mahalle kültürünü günlük konular aracılığıyla yansıtırken yardımlaşma, yaşlılara saygı ve arkadaşlık sevgisi gibi değerleri de eğlenceli bir biçimde aktarıyor.

Her yaşta çocuğun severek izleyeceği bu çizgi dizi okul çağındaki çocukların daha fazla ilgisini çekebilir. İçeriğinde sakıncalı öğeler bulunmasa da çocuklarınızın günlük ekran süresini aşmamasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. Çocuğunuzun tek başına izlemesi için uygun bir dizi olsa da birlikte izlemeniz çocuğunuzla paylaşımınızı artıracaktır. Dizinin bölümlerinde işlenen fark ettiğiniz değerleri çocuğunuzla konuşmanız aktarılmaya çalışılan güzel davranışların çocuğunuz tarafından da anlaşılıp hayata geçirilmesine destek olacaktır.

İyi Tarafları Neler?

Mahalle kültürünü ve değerlerimizi yansıtan bir dizi Rafadan Tayfa. Karakterlerin yaşlı mahalleli Basri Amca’yla olan ilişkisi ve ona davranış şekilleri yaşlılara saygının önemini gösteriyor. Arkadaşlık sevgisi ve yardımlaşma da birçok bölümde konuların içerisine yedirilerek aktarılıyor. Önyargılı olmamak gerektiği mesajı da bazı bölümlerde karşımıza çıkıyor. Akın ve abisi Mert aracılığıyla da kardeş sevgisi işleniyor.

Çocuklarınızla Bu Konularda Konuşun

Her bölümden sonra çocuklarınıza izledikleri bölümle ilgili fikirlerini sorabilirsiniz. Bölümde geçen konular üzerinde düşünüp hangi davranışların güzel hangi davranışların örnek alınmaması gerektiği üzerine konuşabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun