Paw Patrol

5 star 5 star

4 Yaş

TV

Köpeklerden oluşan bir ekibin çevrelerindeki problemleri çözdüğü eğlenceli bir dizi.

Künye

  • Tür : Animasyon, Çocuk
  • Yapımcı : Keith Chapman
  • Yayın Tarihi : 12 Ağustos 2013

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Çalışkanlık
“Önce iş, sonra eğlence” algısına sık sık vurgu yapılıyor. Her haberini aldıkları sorunda önce işe koyulup sorunu çözdüklerinde ise müziklerle eğleniyorlar.
Her bir köpeğin farklı bir becerisi var ve hepsi güçlü yönlerini bir araya getirerek sorunları birlikte çözüyorlar.
Deniz kaplumbağalarının nerede yaşadığı, elma ve balkabaklarının hangi koşullarda yetişip hangi mevsimlerde toplanabildiği gibi bilgilere yer veriliyor.
Kendilerini etkilesin veya etkilemesin Paw Patrol ekibi çevrelerinde yaşanan her soruna koşup insanlara yardım ediyor.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Ryder isimli bir erkek çocuğu tarafından yönetilen köpekler yaşadıkları mahallede çıkan sorunları işbirliği içinde çözüyorlar. Paw Patrol isimli bu ekip yaptıkları her işte çalışkanlığın ve yardımlaşmanın önemini vurguluyor. Büyük veya küçük, önemli veya olağandışı her sorunda bir araya gelip kısa sürede etkili çözümler üretiyorlar. Her birinin farklı becerileri sayesinde çözüme ulaştıramadıkları bir sorun yok. Problemleri çözerken eğlenmeyi de ihmal etmiyorlar. Bazen yaptıkları hatalardan da kaynaklanan komiklikler izleyicileri eğlendirecek nitelikte. Her çalışmanın ve emeğin sonunda başarılarının tadını çıkarıyorlar.

Çözmeleri gereken sorunlarla bağlantılı olan genel kültür bilgilerini de paylaşıyorlar. Yoldan karşıya geçmeden önce iki tarafa da bakıp kontrol etmek gerektiğinden olgunlaşmış elmaların hava soğuduğunda donmasına, deniz kaplumbağalarının hayatlarının çoğunu denizde geçirip yumurtadan çıkan deniz kaplumbağalarının kimsenin müdahalesi olmadan denize ulaşması gerektiğine kadar çeşitli bilgiler didaktik olmayan bir biçimde izleyiciye aktarılıyor.

İyi Tarafları Neler?

Ekip olarak yardımlaşmanın ve çalışkanlığın önemini vurguluyorlar. Ryder onları yönetmesine rağmen aralarında hiyerarşik bir düzen yok ve hepsi birbirine saygıyla davranıyor. Tek başına büyük sorunları çözmeye güçleri yetemeyecek olsa da güçlerini birleştirip zekice davrandıklarında ve işbirliği yaptıklarında altından kalkamayacakları bir iş yok.

Çocuklarınızla Bu Konularda Konuşun

Tek başına üstesinden gelemediği konularda sizden ve arkadaşlarından yardım isteyebileceğini çocuğunuza anlatabilirsiniz. Kendi tecrübelerinizden işbirliği ve çalışkanlığın önemini anlatan olayları paylaşabilirsiniz. Çocuğunuzun kendisini yetersiz hissettiği konular üzerine konuşup güçlü yönlerini öne çıkarmaya çalışabilirsiniz. Herkesin güçlü ve zayıf yönlerinin olabileceğini, çalışkanlığın güçlü yönlerimizi ön plana çıkarmayı sağlayıp işbirliği ile ise zayıf yönlerimizin telafi edilip problemlere birlikte çözüm üretebileceğimizi anlatabilirsiniz. Yardıma ihtiyacı olan insanlara destek olup çevremizde gördüğümüz sorunlara çözüm üretmeye çalışmamız gerektiğini anlatabilirsiniz. Bir bölümde bir uzaylının yolunu kaybedip insanların tarlalarına girmesi konu alınıyor. Çocuğunuz için kafa karıştırıcı olabileceği için bu bölümden sonra bu olayın olağandışı olduğunu çocuğunuza anlatabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun