Emily’nin Muhteşem Laboratuvarı

4 star 4 star

6 Yaş

TV

Emily ve ekibinin yaptıkları renkli ve eğlenceli deneyleri konu alan dizi

Künye

  • Tür : Bilim, Eğitim, Eğlence
  • Yapımcı : Netflix
  • Bölüm Süresi : 12-13 dakika
  • Yayın Tarihi : 2020

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Eğiticilik
Ultraviyole ışık nedir? Hortum nasıl oluşur? Basınç nedir? gibi bilgiler verilmektedir. Bilimin ve öğrenmenin merak, keşfetme, deneme ve yanılmayla gerçekleşeceğine vurgu yapılmaktadır.

Dizinin Hikayesi Nedir?

Emily ve çocuklardan oluşan ekibi, dizinin her bölümde farklı deneyler yapmaktadır. Emily çocuklara sorular sorarak deneyi anlamalarını, sonuçları ve deneme yöntemlerini tahmin etmelerini ister. Çoğu bölümde birlikte deneyerek cevaplara ulaşırlar.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Emily’nin Muhteşem Laboratuvarı adlı dizinin her bölümünde Emily ve ekibi eğlenceli deneyler yapmakta, Emily sıkıcı olmayacak şekilde yer yer deneyle ilgili bilgiler vermektedir. Deneylerin çoğu evde yapılması zor olacak türdendir, fakat her bölümün sonunda Emily, benzer deneylerin evde nasıl yapılabileceğini gösterir.  Tüm bölümler eğlenceli ve ilgi çekici geçmektedir. Ailece keyifle izleyip, öğrenerek vakit geçirebilirsiniz.

İyi Tarafları Neler?

Dizi, bilgiye ulaşmak için gerekli faktörleri izleyiciye aktarmaktadır. Örneğin Emily çocukların sorduğu her soruya aynı mesafeyle yaklaşır ve cevabı vermek yerine onlara deneyerek bulmaları için alan açar. Emily’nin eğlenceli öğretme metodu ve deneyleri anlatırken büyüklerden mutlaka izin alınması gerektiğine vurgu yapması dizinin iyi yanlarındandır.

Çocuğunuzla Bu Konularda Konuşabilirsiniz

İzlediğiniz bölümlerden sonra çocuğunuza onu şaşırtan bilgilerin neler olduğunu sorabilirsiniz. Merak ettiği soruların cevaplarını araştıran, keşfederek ve deneyerek bulmak isteyen herkesin küçük birer bilim insanı olduğuna vurgu yapabilirsiniz. Birlikte dizideki deneyleri yapabilir veya çocuğunuzun merak ettiği, ilgisini çekebilecek konularda başka deneyler gerçekleştirebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun