Songbringer

4 star 4 star

13 Yaş

Dijital Oyunlar

Benzersiz oynanış mekaniği ve rastgele oluşturulan bölümlere sahip bir rol yapma oyunu.

Künye

  • Platform : PC
  • Tür : Aksiyon
  • Oyun İçi Satın Alma : Yok
  • Geliştirici : Wizard Fu.
  • Türkiye Dağıtıcısı : Wizard Fu., Double Evelen
  • Çıkış Tarihi : 12 Kasım 2019
  • Web Sitesi : https://songbringer.com/

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Düşünme ve Yorumlama
Oyunda karşımıza çıkan farklı düşmanları bir strateji ve plan belirleyerek alt etmek gerekiyor.
İki kişi oynandığı zaman işbirliği yapmak gerekiyor.
Karakterimiz istemeden de olsa uyandırdığı kötülüğü durdurmak için sorumluluğu üstüne alıyor ve maceraya atılıyor.
Negatif Temalar
  • Şiddet
Kahramanımız kılıç vb. silahlar ile düşmanları ile savaşıyor. Oyunun görsel tasarım seçimi gerçekçiliği ortadan kaldırıyor ve yaralanma veya kan gösterimi yok.
Karakterimiz kaktüs yiyip doğaüstü güçler kazanıyor.
Oyundaki bazı düşmanların tasarımları küçük yaştaki oyuncular için korkutucu olabilir. Oyunun başında karşılaştığımız 4 gözlü boynuzlu karakter gibi.
Oyunda yazılı olarak “fool”, “where the heck” gibi sözler kullanılıyor.
Bazı heykeller kısmen çıplak olarak resmediliyor.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Rog adında bir müzisyenin yanındaki robot arkadaşı ile macerasını konu alan Songbringer oyununda Jib ve Rog bir kaza geçirirler. Düştükleri yerde bir mağarada buldukları kılıcı alır ve istemeden de olsa kadim kötü güçlerin uyanmasına sebep olurlar. Yaptıkları bu hatayı düzeltmek de tabii ki Rog ve Jib’in görevi haline gelir. Tek kişi oynanabilen oyunda aynı zamanda isteğe bağlı olarak iki kişi aynı anda da oynayabiliyorsunuz. Bir oyuncu Rog karakterini kontrol ederken diğer oyuncu ise Robot Jib’i kontrol ediyor ve oyunda genel olarak düşmanlar ile savaşıyoruz. Karakterimiz kaktüs yiyor ve bu kaktüs karaktere özel güçler veriyor, gizli objeleri görmesini sağlıyor.

Oyunda her seferinde rastgele olarak hazırlanan bölümler sayesinde her oynadığımızda farklı bir deneyim yaşıyoruz. Oluşturulan her bölümde birçok farklı zindan bulunuyor. Kimisinde büyük düşmanlar, kimisinde ise kalabalık düşman grupları ile savaşmak zorunda kalıyoruz.

Grafiksel olarak piksel art adı verilen sanat stili kullanılmış. Bu nedenle oyunda şiddet görsel olarak en düşük düzeyde yani oyunda yaralanma ve kan gösterimi bulunmuyor.

Oyundaki bazı heykeller kısmen çıplak olarak resmedilmiş durumdalar. Oyunun ilk büyük düşmanı olan 4 gözlü boynuzlu karakter gibi bazı düşmanların görüntüleri küçük yaştaki oyucular için korkutucu olabilir.

Oyunda yazılı olarak “fool”, “where the heck” gibi sözler kullanıldığı görülebiliyor.

İyi Tarafları Neler?

Oyun doğru strateji ile oynamayı gerektiriyor. Doğru zamanda zıplamak, saldırmak ya da savunmak gerekebiliyor. Hem görsel olarak gerçekçi olmayışı şiddet açısından oyunu en hafif düzeyde tutuyor, hem de eğlenceli bir oynanışa sahip.

Çocuklarınızla Bu Konularda Konuşun

Kaktüs yiyerek özel güçler kazanılmayacağı, bu gibi şeylerin sadece oyunlarda olabileceği üzerine çocuğunuzla konuşmanız faydalı olabilir.

Songbringer oyunu gibi grafiklere ya da oynanış mekaniklerine sahip oyunların daha gerçekçi şiddet içeren oyunlardan farkları üzerine konuşabilirsiniz. Tek başına mı yoksa biriyle mi birlikte oynamaktan keyif aldığını sorabilir, nedenleri üzerine konuşabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun