Mutlu Suaygırı

5 star 5 star

3 Yaş

Kitaplar

Suaygırı olmak istemeyen bir suaygırının kendini sevme hikayesi.

Künye

  • Tür : Kİtap
  • Yazar : Richard Edwards
  • Yayınevi : Türkiye İş Bankası Kültür Yayınlar
  • Sayfa Sayısı : 31
  • ISBN : 978944889346

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Özgüven
Suaygırının başka bir hayvan olma yolculuğunun sonunda suaygırı olmasıyla barışıp mutlu olması özgüven ve öz-sevgi konularını örneklendiriyor.
Öykü boyunca çizim ve betimlemeler ile çita, maymun, kuyruksüren gibi farklı hayvanlar anlatılıyor.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Suaygırı olduğu için hiç mutlu olmayan bir suaygırı farklı bir hayvan olmak için yola düşer. Önce maymun olmayı deneyen suaygırı maymunlar gibi dallar arasında gezinemez, tırmanıp atlayamaz. Maymun olmaktan vazgeçen suaygırı önce kartal olmayı sonra da kuyruksüren olmayı dener; ama yine başarısız olur. Daha sonra bir su birikintisinden su içmeye yanaşan bir keçi ile karşılaşır. Ama birden suyun içinden ağzını açarak keçiye yönelen timsahı fark eder ve hemen suya atlayıp kocaman bir dalga oluşturarak keçiyi timsahtan kurtarır. Keçi suaygırına teşekkür eder ve suaygırı olduğu için ne kadar şanslı ve cesur olduğunu anlatır. Keçi sayesinde suaygırı olduğu için yeniden mutlu olan suaygırı yuvasına arkadaşlarının yanına geri döner.

Mutlu Suaygırı, kendi olmanın ve kendini sevmenin önemi üzerine eğlenceli bir hikaye.

İyi Tarafları Neler?

Öykünün başında kendi fiziksel ve karakteristik özelliklerinden sıkıcı ve tembel olduğunu düşünerek memnun olmayan suaygırı, başka bir hayvan olma çabaları sonucunda kendine has olumlu özelliklerini keşfeder ve kendisiyle barışır. Başka hayvanların özelliklerine imrenmektense, suaygırı olduğu için mutlu olur.

Çocuklarınızla Bu Konularda Konuşun

Çocuklarınızla suaygırının neden suaygırı olmaktan mutsuz olduğu üzerine konuşup, onların da kendilerinde mutsuz oldukları özellikler varsa öğrenebilirsiniz. Suaygırının diğer hayvanlarda imrendiği özellikler ve suaygırının kendine has özellikleri hakkında konuşabilirsiniz. Öykünün sonunda suaygırının kendisi olmaktan mutlu olup, hakkında keşfettiği olumlu özellikleri konuşup, siz de çocuğunuzdan kendisi hakkında olumlu özellikler bulmasını isteyebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun