Belki

5 star 5 star

6 Yaş

Kitaplar

Var oluş sorgulamalarına karşı içimizdeki potansiyeli hatırlatan, her yaşa hitap edebilecek bir kitap.

Künye

  • Yazar : Kobi Yamada
  • Yayınevi : Nar Çocuk
  • Sayfa Sayısı : 44
  • ISBN : 9786053707257

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Sosyal-Duygusal Gelişim
Kitap “Neden buradayım?” sorusuna çizimleriyle ve cevaplarıyla örnek ihtimaller sunarak bize içimizdeki sonsuz potansiyeli hatırlatıyor.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

Kitap “Neden burada olduğunu hiç düşündün mü?” diye başlar ve her yaştan okuyucuya hitap edebilecek anlaşılır bir dille bu soruya cevaplar verir. Mükemmel illüstrasyonları ve sade diliyle insanın içinde taşıdığı sonsuz kapasiteyi ve bunun sonsuz ihtimaller doğuracağını okuyucuya hatırlatır. Bu hazineyi hatırlatırken, başarısızlıkların, zorlukların ve karanlıkların da olabileceğine değinerek gerçekçi ve bir o kadar da motive edici bir mesaj içerir.

Çocuklar erken yaşlarda var oluşsal sorular sormaya ve derin konular üzerinde düşünmeye başlarlar.  Dünyaya neden geldiklerini, ölümü, kendilerini, başarılarını ve başarısızlıklarını sorgulamaları gelişimin getirdiği sağlıklı sorgulamalardır. Bu kitap, çocukların, kendilerini ve potansiyellerini anlamlandırma ve keşfetme yolunda her yaşta farklı anlamlar çıkarabilecekleri bir yol arkadaşlığı sunmaktadır. Defalarca okuyup farklı çağrışımlar ve anlamlar çıkarabileceğiniz zenginlikte bir anlatıya ve detaylı çizimlere sahiptir. Bu yönüyle ara ara raftan çıkarıp çocuğunuzla birlikte okuyabileceğiniz bir başucu kitabı olabilir.

İyi Tarafları Neler?

Kitap zor bir soruya hem gerçekçi hem de huzur verici bir bakış açısıyla yaklaşmaktadır. Kitabın masalsı çizimleri anlatıyı desteklemekte ve derinlemesine incelediğinizde birçok anlam keşfedilebileceğiniz güzel detaylar barındırmaktadır.

Çocuğunuzla Bu Konularda Konuşabilirsiniz

Kitap her yaş için farklı anlamlar ifade edebilir. Çocuğunuzla kitaptan neler anladığı üzerine konuşup, kendinizin de neler anladığını paylaşarak sohbet edebilirsiniz.

Kitabın detaylı ve anlamlı çizimlerini birlikte inceleyebilirsiniz. Örneğin çizimlerdeki karakterin ev şeklinde bir sırt çantası vardır ya da  kitabın ilk resminde elinde dağlar taşımaktadır. Bu ayrıntıları birlikte keşfedip, çıkardığınız anlamları ve size hissettirdiklerini birbirinizle paylaşabilirsiniz.

Kitaptan yola çıkarak, birlikte kendi yeteneklerinizi ve kendi “belki”lerinizi, yani neler başarabileceğinizi, hayallerinizi, isteklerinizi sıralayabilir, bunlarla ilgili bir resim çizebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun