Knight Online

1 star 1 star

16 Yaş

Dijital Oyunlar

Çevrim içi aksiyon ve rol yapma oyunu.

Künye

  • Platform : PC
  • Tür : Aksiyon, Çevrimiçi Savaş Oyunu, Rol Yapma Oyunu
  • Oyun İçi Satın Alma : Var
  • Geliştirici : Mgame
  • Türkiye Dağıtıcısı : NTT Game
  • Çıkış Tarihi : 2002
  • Web Sitesi : https://www.nttgame.com/

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
  • Düşünme ve Yorumlama
Düşmanlar ile savaşırken basitçe bile olsa bir taktik belirlemek önemli.
Düşman oyuncu karakterlerinin ve yaratıkların saldırı türlerini akılda tutmak gerekiyor.
Negatif Temalar
  • Şiddet
Çok da gerçekçi olmayan şiddet kullanımı mecut. Fantastik yaratıklara ve diğer oyunculara karşı kılıç, balta gibi silahlar ve büyü ile saldırıyor, savaşıyoruz.
Oyunda birbirleri ile küfürleşen oyuncular oldukça fazla sayıda. Ayrıca oyunu bilmeyen oyuncuları fırsat bilip fiyatının üzerinde eşya satmaya çalışan dolandırıcı oyuncularla karşılaşmak da mümkün.
Oyunda iyi ve kuvvetli bir karaktere sahip olmak için binlerce TL harcamak gerekiyor.
Riskli İçerikler
  • Oyun İçi Satın Alma
Oyuncuya avantaj sağlayan eşyalar gerçek para ile satılıyor. Sadece oyunun kendi içerisindeki markette değil, diğer oyuncuların da gerçek para ile sattığı eşyalar bulunuyor.
Başarılı olabilmek için diğer oyuncular ile yazılı ve sesli olarak iletişim kurmak gerekiyor. Sohbet pencereleri kapatılabiliyor.

Ailelerin Bilmesi Gerekenler

2002 yılında piyasaya sürülen oyun, artık neredeyse sadece kişisel gelirlerin elde edilmeye çalışıldığı bir oyun haline geldi. Yani sadece oyun oynayıp eğleneyim diyen oyuncular için pek bir anlam ifade etmeyen oyunda seviye atlama, görev yapma gibi uğraşlar peşinde koşulduğu zaman yalnız kalmak kaçınılmaz hale gelmiş durumda.

Kişisel kazanç sağlamak için bu oyunu oynayan oyuncuların çoğunlukta olduğunu düşünürsek oyun içerisinde size yardımcı olabilecek bizzat tanıdığınız bir arkadaşınız yoksa, oyunda pek bir şansınız kalmıyor. Şu dönemde orta kuvvette denilen bir karaktere sahip olabilmek için minimum 1500 TL harcanması gerekiyor. Oyunda hem oyuncular hem de oyunun kendisi direkt olarak diğer oyunculara karşı daha kuvvetli olmanızı sağlayan eşya ve güçlendirmeleri gerçek para karşılığında satıyor. Oyunun ilerleyen seviyelerinde aylık 500 TL’ye kadar çıkan masraflar da yine kaçınılmaz hale gelmiş durumda. Oyunu para harcamadan oynamak neredeyse mümkün değil.

Bütün bu alım satım işlemlerini gerçekleştirmek için diğer oyuncular ile iletişim kurmak gerekiyor. Oyunu bilmeyen oyunculara değerinin çok üzerinde miktarlara eşyalar satmaya çalışan oyucular da var. Yazılı olarak birbirleri ile küfürleşen oyuncular da oldukça fazla sayıda. Sohbet pencereleri kapatılabiliyor.

İyi Tarafları Neler?

Oyunda savaşırken bazı taktikler belirlemek ve karşıdaki oyuncuların saldırı şekillerini akılda tutmak gerekse de genel anlamda oyunun sakıncalı yönlerinin iyi yönlerine ağır bastığını vurgulamak gerekiyor.

Çocuklarınızla Bu Konularda Konuşun

Tanımadığı kişiler ile çevrim içi alış-veriş yapmadan mutlaka size danışması gerektiğini hatırlatın ve dikkatli olması konusunda uyarın. Oyunun ticari gelir üzerine kurulmuş olması hakkında konuşup sıradan oyunların dahi nasıl çıkar amacıyla kullanılabileceği üzerine konuşabilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun