AntVentor

3 star 3 star

9 Yaş

Dijital Oyunlar

Mucit bir karınca karakterinin yönetildiği bir macera oyunu

Künye

 • Platform : PC, Switch, Android, iOS
 • Tür : Macera
 • Oyun İçi Satın Alma : Yok
 • İndirilebilir İçerik : Yok
 • Türkçe Dil Seçeneği : Yok
 • Çıkış Tarihi : 2018
 • Geliştirici : LoopyMood
 • Dağıtıcı : LoopyMood
 • Fiyat : 10,99 TL (Steam)

İçinde Neler Var?

Pozitif Temalar
 • Düşünme ve Yorumlama
Oyunun içinde, oyun boyunca çözülmesi gereken birçok bulmaca var. Çözümlerine karıncanın kafasında beliren düşünce balonlarındaki resimlerin yorumlanmasıyla ulaşılabiliyor.
Oyundaki bütün hayvanlar çok sevimli çizilmiş. Özellikle karınca animasyonu, bu küçük canlılara karşı sempati duymayı ve onlarla empati kurmayı sağlayacak nitelikte.
Negatif Temalar
 • Kötü Örnek Oluşturabilecek Davranışlar
Oyunda gaz çıkarılıyor, bir muhafızın dikkatini dağıtmak için ona bikinili kadın fotoğrafı gösteriliyor.

Oyun Hakkında

AntVentor, Florantine adlı mucit bir karıncanın maceralarını konu alıyor.

Yeterince besin toplayıp kraliçe karınca tarafından bir çift kanatla ödüllendirilmeyi hayal eden Florantine, bunun için kendisine bir makine yapmış. Fakat oyunun ilk saniyelerinde oyuncu olarak bu makineyi bozuyor ve karıncamızın başını derde sokuyoruz. Ona yardım etmek de bize kalıyor.

Oyunda ekrana tıklanarak ilerleniyor. Bulunan nesnelerin doğru yerlerde kullanılmasıyla bulmacalar çözülüyor. Ama bazen hangi nesnelerin toplanabileceğini anlamak konusunda zorlayıcı olabiliyor. Bu konuda bir oyun içi yardım sistemi bulunmuyor. Çözüme farklı yöntemlerin denenmesiyle ulaşılması gerekiyor.

AntVentor aslında üç bölümden oluşuyor. Ancak henüz sadece ilk bölümü yayınlanmış. O nedenle görece olarak kısa, ortalama bir buçuk saatlik bir oynama süresine sahip.

Oyunda herhangi bir şiddet öğesi bulunmuyor. Ancak gaz çıkarmakla ilgili oyun boyunca süren espriler ve bikinili bir kadın fotoğrafıyla bir muhafızın dikkatinin dağıtıldığı bir bölüm yer alıyor.

Ebeveyne Notlar

AntVentor’un öne çıkan en büyük özelliği, gerçekçi foto grafikleri. Minik karıncadan mekân tasarımlarına kadar her şey çok etkileyici görünüyor. Karıncanın karşılaştığı örümcek, karga, kene gibi diğer hayvanlar da oldukça sevimli çizilmiş.

Oyuncu bir hata yaptığında karıncanın yüzünü ellerinin arasına alıp başını iki yana sallaması, doğru bir şey yaptığında da başparmağını kaldırıp ekrana selam göndermesi gibi hareketler, oyuncu ile oyun karakterleri arasında bir bağ oluşturarak eğlenceli bir oyun deneyimi sunuyor. Bu bağ, oyuncunun bu canlıların yaşamına merak duymasına neden olabilir.

Oyunda hiç diyalog yok. Oyuncu ne yapması gerektiğini karıncanın düşünce balonlarındaki resimlerden anlamaya çalışıyor. Bulmacalar hem mantıklı bir olay örgüsünden oluşuyor hem de çok zorlamıyor. Karakterin üzerine sağ tıklandığında bir sonraki hamlenin ne olması gerektiğine dair bir ipucu alınabiliyor.

ÇİÇEK Öneriyor

Oyundaki olaylardan yola çıkarak çocuğunuzla karıncaların yaşamı üzerine konuşabilirsiniz. Bu kadar küçücük olsalar da doğanın dengesi içinde önemli bir yere sahip olduklarını ve onlara zarar vermemek gerektiğini anlatabilirsiniz.

Çocuğunuza, oyunda gösterilenin aksine gaz çıkarmanın komik bir şey olmadığını, toplum içinde yapılmaması gereken bir davranış olduğunu söyleyebilirsiniz.

YORUM & DEĞERLENDİRMEBENZER İÇERİKLER

X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun