İÇERİK DEĞERLENDİRMESİ

                                                                        

İçerik değerlendirmesi, ekim 2020 itibariyle 4 psikolog ve 1 genel yayın yönetmeninden oluşan “İçerik Değerlendirme Ekibi” tarafından gerçekleştirilmektedir. Mevcut içerik inceleme alanları olan çocuk dizileri/ filmleri, çocuk kitapları, çocuklara yönelik dijital oyunlara ekim ayı itibariyle uygulamalar, kutu oyunları, çocuk fotoromanları, dijital içerik yayıncıları (Youtuberler ve Streamerlar vb.) ve alanları da eklendi.

Derneğe, daha önce kitap ve film incelemeleri için oluşturulan dış değerlendirme ekibi genişletilerek dijital oyun, kutu oyunları gibi spesifik alanları inceleyecek ekipler de dahil edildi. Ayrıca gerektiğinde hizmet alınabilecek bir uzman değerlendirici listesi oluşturuldu.

Aylık 20 olan içerik değerlendirme sayısı, 2021 yılı itibariyle ayda 50 içeriğe çıkarılarak değerlendirilen içerik türü çeşitlendirildi.

Çocuk İçin İçerik Derneği web sitesini Çocuk İçin İçerik Derneği işletmekte olup, sitenin içeriği tamamen veya kısmen Çocuk İçin İçerik Derneği'nden ve diğer kaynaklardan temin edilmektedir. Dernek ve üçüncü şahısların ürün ve hizmetleri ile ilgili tüm isimler, resimler ve logoların yanı sıra Çocuk İçin İçeri Derneği web sitesinin içeriği ulusal ve uluslararası telif hakkı ve ticari marka yasalarına tabidir. Web sitemizde yayınlanan makale, video, masal ve web sitemiz tarafından yayınlanan tüm içerikleri değiştirmeniz, kopyalamanız, çoğaltmanız, yeniden yayınlamanız, paylaşmanız, iletmeniz, dağıtmanız veya bilgisayarınıza indirmeniz yasaktır.

Yeni İçeriklerden Önce Sizin Haberiniz Olsun!
X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun