Yunus Kerem ÇINAR
İdari ve Mali İşler Uzmanı

İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Aynı bölümde “Küresel Göç Sorunları ve Birleşmiş Milletler” adlı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. Montclair State University’de (The College of Humanities and Social Sciences) doktora için İngilizce hazırlık bölümünü bitirdi.

 

Uluslararası örgütler, uluslararası sivil toplum kuruluşları, Birleşmiş Milletler, mülteciler, çatışma bölgeleri ve küresel göç sorunları konularında çeşitli akademik çalışmalar yaptı. Eğitim sürecinde ve sonrasında birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak yer aldı.

 

2010-2016 yılları arasında Dialog Tekstil Sanayi ve Ticaret LTD.ŞTİ’de satış ve pazarlama sorumlusu olarak çalıştı. 2017-2018 yılları arasında ise My Staff İnsan Kaynakları şirketinde uluslararası devlet organizasyonlarında çevirmenlik yaptı ve Organizasyon Sorumlusu olarak görev aldı. Daha sonra ABD’deki doktora eğitimi sırasında sanal gerçekçilik teknolojisi alanında faaliyet gösteren Infinite VR adlı özel şirkette Operasyon Müdürü olarak görev yaptı.

 

2020’de Çocuk İçin İçerik Derneği ekibine dahil olarak derneğin idari ve mali işler sorumluluğunu üstlendi.

EN SON YAYINLANAN YAZILAR

Çocuğunuzun Ekran Süresi Ne Olmalı?
Mart 2020’de hayatımıza aniden giren ve etkisi günümüzde de devam eden COVID-19 pandemisi tüm dünyayı hazırlıksız yakaladı.
Çocuğumuz Kaybetme Duygusuyla Baş Etmeyi Nasıl Başarabilir?
Gelişim aşamasındaki her basamak, çocukların pek çok alanda kendilerini geliştirmeleri demektir.
Çocuğumuza Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırabiliriz?
Okumak çocukların öğrenme, düşünme, iletişim kurma ve farklı bakış açıları geliştirme becerilerini besleyecek en önemli faktördür.
Yüz Yüze Eğitime Dönüş Süreci İçin Ailelere Öneriler
Geçtiğimiz yıl Covid-19 sebebiyle uzaktan eğitim gören öğrenciler, 6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitime geçiş yapacak.
Çocuğum Bir Siber Zorba Olabilir Mi?
Siber zorbalık; birini bilinçli ya da bilinçsiz olarak cep telefonu, bilgisayar ya da tablet gibi elektronik...
X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun