Özlem YENMEZ
Genel Yayın Yönetmeni

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini St. Clements Üniveritesi’nde Klinik Psikoloji alanında tamamladı.

 

Çalışma hayatına Ray Sigorta’da Halkla İlişkiler Uzmanı olarak başladı. Daha sonra popüler bilim dergisi Focus’ta editörlük yaptı. Yanı sıra farklı çocuk dergileri için makaleler yazdı ve çocuk kitapları için çeviriler yaptı. Alman Burda Grubu’yla birlikte çeşitli dergilerin geliştirilmesinde görev aldı ve Yazı İşleri Müdürlüklerini yürüttü. Ardından sırasıyla İdea Halkla İlişkiler Şirketi’nde Medya Direktörü, Zorlu Enerji Grubu’nda Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı, CLK Elektrik Dağıtım Şirketleri Grubu’nda Kurumsal İletişim Müdürü, İhlas Grubu’nda Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yaptı.

 

Şu anda eğitim kurumları için danışmanlık yapmakta  ve Çocuk İçin İçerik Derneği’nde Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmaktadır.

EN SON YAYINLANAN YAZILAR

Çocuğunuzun Ekran Süresi Ne Olmalı?
Mart 2020’de hayatımıza aniden giren ve etkisi günümüzde de devam eden COVID-19 pandemisi tüm dünyayı hazırlıksız yakaladı.
Çocuğumuz Kaybetme Duygusuyla Baş Etmeyi Nasıl Başarabilir?
Gelişim aşamasındaki her basamak, çocukların pek çok alanda kendilerini geliştirmeleri demektir.
Çocuğumuza Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırabiliriz?
Okumak çocukların öğrenme, düşünme, iletişim kurma ve farklı bakış açıları geliştirme becerilerini besleyecek en önemli faktördür.
Yüz Yüze Eğitime Dönüş Süreci İçin Ailelere Öneriler
Geçtiğimiz yıl Covid-19 sebebiyle uzaktan eğitim gören öğrenciler, 6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitime geçiş yapacak.
Çocuğum Bir Siber Zorba Olabilir Mi?
Siber zorbalık; birini bilinçli ya da bilinçsiz olarak cep telefonu, bilgisayar ya da tablet gibi elektronik...
X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun