Kübra BAYRAKTAR
Genel Müdür - İktisadi İşletme

Kübra Bayraktar, Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Stratejik Planlama Süreci, Yatırım Projeleri Fizibilitesi, Kaynakların aktif, ekonomik ve verimli kullanımında politika oluşturma gibi konularda akademik çalışmalar yaptı.

 

2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi AB İlişkileri Müdürlüğü'nde göreve başladı. Önce AB İlişkileri Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak, ardından da müdür olarak atandı. Bu süre içinde 160'a yakın AB projesinde ve İstanbul Kalkınma Ajansı projelerinin yazımı ile yönetiminde görev aldı. Birçok uluslararası etkinliğe konuşmacı olarak katıldı (Smart Future EXPO - 2018, Regional Living Lab Summit - 2018, World Cities Congress - 2018). Kübra Bayraktar, 2018 yılında Zemin İstanbul İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi'ni kurdu, merkezin direktörlüğünü yaptı ve inovasyon terimleri sözlüğünü hazırladı. 2014 yılında IDC-Women in Turkey Technology Sector etkinliğinde “Kamuda Kadın Lider” unvanını kazandı. 

 

Şu anda girişimcilik ve inovasyon alanında danışmanlık yapan Kübra Bayraktar, 2019 yılından bu yana Çocuk İçin İçerik Derneği İktisadi İşletmesi Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. 

EN SON YAYINLANAN YAZILAR

Çocuğunuzun Ekran Süresi Ne Olmalı?
Mart 2020’de hayatımıza aniden giren ve etkisi günümüzde de devam eden COVID-19 pandemisi tüm dünyayı hazırlıksız yakaladı.
Çocuğumuz Kaybetme Duygusuyla Baş Etmeyi Nasıl Başarabilir?
Gelişim aşamasındaki her basamak, çocukların pek çok alanda kendilerini geliştirmeleri demektir.
Çocuğumuza Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırabiliriz?
Okumak çocukların öğrenme, düşünme, iletişim kurma ve farklı bakış açıları geliştirme becerilerini besleyecek en önemli faktördür.
Yüz Yüze Eğitime Dönüş Süreci İçin Ailelere Öneriler
Geçtiğimiz yıl Covid-19 sebebiyle uzaktan eğitim gören öğrenciler, 6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitime geçiş yapacak.
Çocuğum Bir Siber Zorba Olabilir Mi?
Siber zorbalık; birini bilinçli ya da bilinçsiz olarak cep telefonu, bilgisayar ya da tablet gibi elektronik...
X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun