Doç. Dr. Kübra GÜRAN YİĞİTBAŞI
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Uygulamalı Psikoloji eğitimi aldı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde “İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı” adlı teziyle doktorasını tamamladı. 

 
Anabilim Dalı Başkanlığı, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ve Dekan Yardımcılığı gibi idari görevlerde bulundu.  Lisans ve yüksek lisans düzeyinde Araştırmacı Gazetecilik, İletişim Etiği, Medya ve Sivil Toplum, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, Çocuk Yayıncılığı gibi dersler yürüttü. İletişim, etik ve mahremiyet, ikna edici iletişim, mülteciler ve medya temsilleri, transmedya hikaye anlatıcılığı, çocuk ve gençlik yayınları konularında çalışmalar gerçekleştirdi. “Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım” adlı kitabın yazarıdır.

 
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, 6 Ağustos 2021 tarihi itibariyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır.

EN SON YAYINLANAN YAZILAR

Çocuğunuzun Ekran Süresi Ne Olmalı?
Mart 2020’de hayatımıza aniden giren ve etkisi günümüzde de devam eden COVID-19 pandemisi tüm dünyayı hazırlıksız yakaladı.
Çocuğumuz Kaybetme Duygusuyla Baş Etmeyi Nasıl Başarabilir?
Gelişim aşamasındaki her basamak, çocukların pek çok alanda kendilerini geliştirmeleri demektir.
Çocuğumuza Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırabiliriz?
Okumak çocukların öğrenme, düşünme, iletişim kurma ve farklı bakış açıları geliştirme becerilerini besleyecek en önemli faktördür.
Yüz Yüze Eğitime Dönüş Süreci İçin Ailelere Öneriler
Geçtiğimiz yıl Covid-19 sebebiyle uzaktan eğitim gören öğrenciler, 6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitime geçiş yapacak.
Çocuğum Bir Siber Zorba Olabilir Mi?
Siber zorbalık; birini bilinçli ya da bilinçsiz olarak cep telefonu, bilgisayar ya da tablet gibi elektronik...
X

Çocuğunuz için uygun olabilecek içerikleri bulun